alt„Piknik nad Odrą” to największa plenerowa impreza w Województwie Zachodniopomorskim promująca m.in. turystykę,rekreację i kuchnię polską. To też festiwal kuchni i wyrobów Regionalnych, wielkie gotowanie, prezentacje artystyczne, na scenie i poza nią, występy zespołów wokalnych i tanecznych, liczne atrakcje dla dzieci, wesołe miasteczko, gry i zabawy. Imprezą wiodącą jednak podczas „Pikniku nad Odrą” są organizowane od ponad 20 lat Targi Turystyczne Market Tour.

 

altPo raz pierwszy Targi Turystyczne MARKET TOUR odbyły się w 1992 roku. Była to tym samym pierwsza regionalna giełda turystyczna w "kapitalistycznej" Polsce i druga po Tour Salonie. Po latach przestoju w tym segmencie rynku turystycznego zdecydowano się wznowić ideę spotkań branżowych w formie giełdy turystycznej. Jak się później okazało, przyjęta wówczas formuła work-shopu, imprezy przeznaczonej wyłącznie dla specjalistów, zyskała uznanie branży i utrzyma się przez kolejnych dziesięć edycji.
Początkowo Targi MARKET TOUR odbywały się w międzyzdrojskich hotelach: SLAVIA, następnie AMBER BALTIC i były skierowane tylko do branży turystycznej.

Od 1998 roku giełda turystyczna przeniosła się do Szczecina, gdzie przez 5 lat (1998-2002) Market Tour odbywał się w Hotelu Radisson SAS, a następnie przez 2 lata (2003-2004) w halach targowych Międzynarodowych Targów Szczecińskich.
Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom od 2005 roku Market Tour jest częścią jednej z większych imprez turystycznych w Polsce „Pikniku nad Odrą”. Zmiana charakteru imprezy, otwarcie i wyjście z „zamkniętych, sztampowych” hal sprawia iż Targi Turystyczne Market Tour wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających, których liczba corocznie sięga do 60000.


Organizatorami Pikniku nad Odrą są:
Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp z o.o.

Organizator
Patronat Honorowy
Współorganizacja
Patronat Medialny