PIKNIK NAD ODRĄ 2017

26. Targi Turystyczne MARKET TOUR

Targi Zdrowej Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC

Data: 13-14 maja 2017

Miejsce: Wały Chrobrego, ul. Jana z Kolna

Godziny: Piknik nad Odrą: sobota: 11.00 – 22.00, niedziela: 11.00 – 20.00

Organizator: Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki 

Logo do pobrania, klinij tutaj

  

 

Targi MARKET TOUR w tym roku organizowane są juz 26 raz. Ten najważniejszy element Pikniku nad Odrą od lat stanowi arenę prezentacji ofert i atrakcji turystycznych z różnych miast i regionów Polski i z zagranicy. Atutem jest wyjątkowa lokalizacja w centrum Szczecina, tuż nad Odrą oraz termin – jest to impreza otwierająca sezon wydarzeń plenerowych na Wałach Chrobrego.

Wiele wydarzeń jednocześnie

  • Targi turystyczne nad Odrą

W alejach targów MARKET TOUR swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec czy Węgier, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne i sanatoryjne oraz przewoźnicy. Targi MARKET TOUR to okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop, jak i krótki wypoczynek. Będzie można spotkać się również z Królową Puszczy Barlineckiej, będącej w towarzystwie bogini Moriany, oraz zapoznać się z ofertą Europejskiej Stolicy Nordic Walking w zakresie aktywnego wypoczynku. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska „Odpoczywaj na wsi", gdzie można zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i Hitów Turystyki Wiejskiej. Odwiedzający stoisko będą mogli aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych. Będzie można również zapoznać się z ofertą rejsów edukacyjnych Niebieska Szkoła czyli dwumiesięcznych rejsów oceanicznych na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin, zobaczyć nowe lekkie łodzie żaglowe typu katamaran, mieszczące się w podróżnej torbie, oraz zapoznać się z wycieczkami i wyprawami kajakowymi i rowerowymi, pod hasłem „Poznaj swój kraj zanim wyruszysz w dalekie podróże".
Odwiedzający Market Tour będą mogli również wziąć udział w wycieczce rowerowej szlakiem ODRA/NYSA. Przewodnicy BIKE NATURE poprowadzą grupę i opowiedzą różne ciekawostki na trasie..

  • Kulinarne atrakcje

Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem. Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów m.in. Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków. Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

W tym roku jednym z wydarzeń towarzyszących w ramach Pikniku nad Odrą jest Festiwal Smaków Food Trucków. W Szczecinie to wydarzenie odbyło się dwukrotnie w 2016 r. Duże zainteresowanie i pozytywne przyjęcie ze strony mieszkańców sprawiło, iż festiwal zawita w Szczecinie po raz trzeci. Ideą festiwalu jest promowanie zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków. W nadchodzącej edycji podczas Pikniku nad Odrą udział weźmie blisko 20 restauracji na kółkach z całej Polski, reprezentujących kuchnię z najróżniejszych zakątków świata. Na gości czekać będą dania kuchni: meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej. Pełna lista food trucków pojawi się przed samym wydarzeniem.
Festiwal jest świetną okazją do poznania różnorodnych smaków oraz spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną! Na gości czekać będą miejsca siedzące, muzyka i wiele kulinarnych nowości!

Pierwszego dnia Pikniku odbędzie się Wielkie Gotowanie czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w Wielkim Garze. W tym roku ugotowana zostanie „Uckermärker Käsesuppe" czyli tradycyjna zupa serowa przygotowana przez Region Brandenburgii, naszych najbliższych niemieckich sąsiadów, od lat prezentujących swoją oferte turystyczną na Market Tour.
Około 10 tys. porcji powędruje do uczestników. Gotowanie odbywa sie od godzin porannych, degustacja rozpocznie się tradycyjnie po godzinie 14:00.

 

W tym roku podczas Pikniku odbędzie się również finał XVII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów", który organizowany jest przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP. Jego celem jest gromadzenie wiedzy o oryginalnych i charakterystycznych produktach żywnościowych regionów. Każde danie konkursowe musi być przygotowane z wykorzystaniem produktów związanych z danym regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych w regionie. Dania będą przygotowywane na piknikowej scenie. Do zdobycia w konkursie są nagrody rzeczowe oraz nominacja do nagrody honorowej „Perła 2017".

  • Piknikowa estrada

Na piknikowej scenie również nie zabraknie atrakcji. Zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez dixiland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock. Artyści promować będą regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy. Podczas imprezy będziemy mieli okazję wysłuchać występu Marcina Januszkiewicza. Jego ostatni singiel "Stany", nagrany wraz z Natalią Sikorą pojawił się na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Poza zespołami muzycznymi na scenie wystąpią grupy taneczne – laureaci wielu festiwali i przeglądów.

Nie zabraknie także konkursów zorganizowanych przez wystawców, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody. Zupełnie nowym wydarzeniem będzie licytacja organizowana przez portal za10groszy.pl. Poprowadzi ją znany aktor Przemysław Cypryański. Uczestnicy będą mogli wylicytować nowe sprzęty: telewizor, kamerę sportową oraz smartfon, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie ekipa programu TVN Co Za Tydzień.
Sobotni wieczór nie obędzie się bez szczecińskiego akcentu. Na scenie zobaczymy zespół Chorzy.

  • Festyn rodzinny

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe misteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych orginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka..

 

 

 

Organizator
Patronat Honorowy
Współorganizacja
Patronat Medialny