alt

Spotkanie z  olimpijką Agnieszką Skrzypulec

Agnieszka Skrzypulec, szczecińska żeglarka, olimpijka odwiedzi Piknik nad Odrą. To jedna z nielicznych okazji, aby móc spotkać się ze zdobywczynią Pucharu Świata przed Igrzyskami w Rio De Janeiro!

 

„Chcemy żeglować i chcemy dać z siebie wszystko” – tak o swojej wygranej mówią Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek – Gliszczyńska. Wygrana w regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce to ich największy sukces w karierze.

Na cztery miesiące przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Rio, Polki wywalczyły pierwsze miejsce w regatach Pucharu Europy Trofeo Princess Sofia na Majorce, rozbudzając tym samym apetyt na olimpijski medal. Zwycięstwo dało im nie tylko pewność siebie i determinację, ale umocniło także ich pozycję w oczach konkurencji.

Dziewczyny otrzymały gratulacje od samej królowej.

 
alt 

W lutym dziewczyny wzięły udział w Mistrzostwach Świata klasy 470 które odbyły się w Argentynie. Pływając równo, udało im się osiągnąć życiowy wynik plasując się na bardzo wysokim 5 miejscu w klasyfikacji generalnej. Co najważniejsze udało im się wygrać 3 wyścigi w tym tzw. Medal Race, czyli wyścig finałowy punktowany podwójnie. Wynik w regatach to najwyższe w historii Polski miejsce kobiecej załogi w regatach klasy 470, czyli najbardziej wymagającej technicznie i taktycznie klasy olimpijskiej.

W kwietniu, po zakończonych zwycięstwem regatach Pucharu Europy na Majorce, dziewczyny wzięły udział w Mistrzostwach Europy. Pływając ze zmiennym szczęściem, w loteryjnych warunkach wiatrowych zajęły 7 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 4 w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Na koniec pokazały pazur znowu wygrywając Medal Race.

 
 alt

Sportowe emocje, żeglarska pasja oraz podróże promowe - wszystko to w jeden projekt połączyła
firma TT-Line, Polish Match Tour i Agnieszka Skrzypulec pod hasłem przekraczania granic

 alt

 Projekt obejmuje:

  • Wsparcie Agnieszki Skrzypulec w przygotowaniach do startu w Igrzyskach Olimpijskich
  • Cykl regat Pucharu Świata Polish Match Tour
  • Sponsoring regat i Agnieszki przez TT-Line
  • Wydarzenia towarzyszące – targi żeglarskie, spotkania podczas wydarzeń morskich, np.
    Sail Świnoujście, a także w miejscach, w których żaglowce zaskakują: na Krakowskim Przedmieściu
    podczas Dnia Skandynawskiego, w centrach handlowych
  • Promocja Agnieszki Skrzypulec w całym kraju.

alt

Organizator
Patronat Honorowy
Współorganizacja
Patronat Medialny